Aktuality

Aktuality na ZŠ Jevíčko.

Organizace školního roku 2019 / 2020

Pololetí začátek konec
1. pololetí pondělí 2. září 2019      
čtvrtek 30. ledna 2020
2. pololetí pondělí 3. února 2020 úterý 30. června 2020
     
Prázdniny začátek konec
podzimní úterý 29. října 2019 středa 30. října 2019
vánoční pondělí 23. prosince 2019 pátek 3. ledna 2020
pololetní pátek 31. ledna 2020 pátek 31. ledna 2020
jarní pondělí 10. února 2020 pátek 14. února 2020
velikonoční čtvrtek 9. dubna 2020
hlavní středa 1. července 2020 pondělí 31. srpna 2020

Výlet do Prahy

Výlet do Prahy

Ve vlastivědě se letos učíme o Praze. Co kdybychom si to naše hlavní město jeli prohlédnout na vlastní oči. Peníze máme našetřené ze sběru papíru, tak vyrazíme.                     
25. dubna jsme se sešli v 5,45 u kašny na náměstí a odjeli autobusem do Svitav, kde jsme nastoupili do vlaku směr Česká Třebová. Přestoupili do rychlíku a už jsme frčeli rovnou do Prahy, Havní nádraží.
První naše zastávka byla na prvním nástupišti u památníku 669 židovských dětí, které před koncentračním táborem zachránil sir Nicholas Winton. Tramvají jsme projeli kolem Národního divadla na zastávku Újezd. Šli jsme k lanovce, která nás vyvezla na Petřín. Navštívili jsme zrcadlové bludiště, ve kterém se nám moc líbilo. Každý si našel to svoje zrcadlo, které nám udělalo ideální postavu. Z Petřína jsme se dostali zajímavými uličkami na Pražský hrad, zrovna se střídaly stráže.Pokračovali jsme návštěvou Chrámu svaté Víta, nejvíc nás zaujala nádherná okna s barevnými vitrážemi.                                                           
Po krátkém odpočinku, jsme si z terasy prohlédli Prahu a pokračovali Nerudovkou. Hledali jsme domovní znamení, dům U Dvou slunců, ve kterém žil Jan Neruda, jsme snadno objevili. Dále jsme mířili na Karlův most. Na mostě jsme viděli pouliční umělce, malíře, kapely.                         
Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, kde jsme si počkali, až se objeví 12 apoštolů.  Úzkými uličkami jsme se dostali na Václavské náměstí a uviděli patrona české země, svatého Václava na koni.
Posledním zážitkem byla jízda metrem, projeli jsme pod Vltavou a vrátili se na začátek naší cesty, na Hlavní nádraží.
Spokojeni jsme se vrátili do svých domovů.          
Za V. A napsali Gábina, Veronika, Filip a Sláva.

fotografie v Galerii

Trénink s olympionikem s odkazem na video

Za spoustu práce odměna!

     Naše škola je již čtvrtým rokem zapojena do sportovního projektu Česko sportuje Olympijský víceboj. Do projektu jsou zapojeni všichni žáci naší školy, aby jim ukázal, že každý si může najít sport, který mu půjde a bude ho bavit. Žáci během hodin tělesné výchovy plní 8 sportovních disciplín. Získají tak Olympijský diplom s analýzou pohybových předpokladů a doporučením vhodných sportů, který má za cíl motivovat žáky k pravidelnému cvičení.

     V letošním školním roce vyhlásil Sazka Olympijský víceboj soutěž škol o JARNÍ TRÉNINK S OLYMPIONIKEM. Škola, které se povede zapojit co největší počet žáků, splní všech osm disciplín a vloží výsledky do adminu do prosince 2017, si zvýší šanci při losování. A to byla pro nás výzva. Všichni učitelé, nejen tělesné výchovy, měřili, vážili, zapisovali ,stopovali, počítali a hlavně žáci cvičili, běhali, snažili se ………….a výsledek se dostavil!

     Poslední týden v lednu pod dohledem notářky ze společnosti Sazka vylosoval sportovní ředitel Českého Olympijského výboru a šéf české výpravy na ZOH v Pchjongčangu Martin Doktor v každém kraji jednu školu, kam na jaře vyrazí tým Sazka Olympijského víceboje na Trénink s olympionikem.

     S radostí oznamuji, že na Základní školu v Jevíčku dne 6. 3. 2018 přijela současná JUNIORSKÁ MISTRYNĚ SVĚTA VE SKOKU DO VÝŠKY – MICHALEA HRUBÁ v doprovodu atletky Šárky Kašpárkové a trénéra Miachala Pogányho.

Trénink se tematicky věnoval olympijským hrám a tím se atmosféra olympiády na naší škole ještě o pár týdnů prodloužila. Postaral se o to nejen tým z olympijského výboru, ale i maskot letošních OH (bílý tygr), který předvedl své taneční umění . Také byli představeni úspěšní a aktivní sportovci, jak bývalí, tak současní žáci naší školy jako Radek Dvořák, David Dvořák, Anna Junková, Natálie Zikmundová. V úvodu tréninku proběhla společná rozcvička, při které si děti protáhly celé tělo a připravili se tak na trénink. Žáci si jednotlivé cviky sami vyzkoušeli i v doprovodném programu. Celá akce probíhala v rámci jednotlivých stanovišť formou kruhového tréninku. Na každém stanovišti trenér vysvětlil správnou techniku, co je důležité při cvičení a proč je toto cvičení důležité pro daný sport.

     Na závěr programu proběhla krátká show s kouzelníkem a následně vyhlášení nejúspěšnějšího družstva. Nechybělo rozdávání podpisových kartiček včetně autogramiády, odměny i hromadné focení s Michaelou Hrubou. Celá akce byla skvělá a atmosféra vynikající. Užili si ji nejen žáci, kteří se moc těšili, ale i učitelé, kterým bych chtěla touto cestou za spolupráci poděkovat.   Jarmila Parolková garant projektu         

Více: -   Galerie

         - https://youtu.be/_n2hZFxpHjc   

        - http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/fotogalerie/trenink-s-olympionikem-na-zs-jevicko?                                                                                                                                                                                                                   

Basketbal 2016

Po roce opět basketbal...

   Na podzim doku 2015 byl v Jevíčku založen Basketbalový klub, ktertý navštěvují převážně žáci naší základní školy. Většina žáků trénuje alespoň 2 x týdně a výsledky se dostavily. Pokud k tomu připočteme i práci v hodinách tělesné výchovy, vychází nám pěkná porce hodin tělesné aktivity jevičských dětí. Od února do dubna 2016 se konaly basketbalové soutěže pro základní školy ve čtyřech kategoriích. Naši školu reprezentovalo celkem 43 chlapců a dívek.

   Byly to mladší žákyně Anička Junková, Denisa Hadrová, Veronika Zapalačová, Kateřina Kubišová, Barbora Staňková, Zdeňka Illová, Jana Kolínská, Anička Ševčíková, Veronika Hrubá, Natálie Říhová, Pavlína Langerová a Eliška Mauerová. Toto družstvo se po vítězství v obvodním a následně v okresním kole probojovalo do krajského kola v Pardubicích kde obsadilo po dobrém výkonu 4. místo.

   Stejně se dařilo i družstvu starších žáků ve složení Jakub Mauer, Denis Mrvoljak, Cyril Novotný, Víťa Vedra, Martin Podlezl, Marek Vašíček, Josef Pocklan, Martin Bažant, Tomáš Konečný, Kryštof Šmedek, Vojta Václavek, Tomáš Richtr a Dominik Cveček. Chlapci se stejně jako mladší žákyně probojovali jako vítězové okresu Svitavy do krajského kola, kde skončili na 4. místě.

   Družstvo mladších žáků zvítězilo v obvodním kole a v okresním kole obsadilo 3. místo. Byli to Vojta Václavek, Jirka Pospíšil, Vilém Seman, Michal Mrvoljak, Jakub Staněk, Jiří Písek, Jakub Bašič, Radek Grézl, Matěj Štindl, Tomáš Kavan, Tomáš Markus a Miroslav Martiš.

   Starší dívky taktéž zvítězily v obvodním kole a v kole okresním skončily na 2. místě za družstvem z Litomyšle. Je nutné poznamenat, že žákyně z tohoto města hrájí pravidelně krajskou soutěž a s přehledem vyhrály krajské kolo. Naše děvčata hrála ve složení Magdalena Parolková, Eva Kohoutková, Eva Martišová, Michaela Kadlecová, Natálie Finsterlová, Simona Konečná a Sára Klímová.

   Všem chlapcům a děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci nejen základní školy, ale především našeho města. A co je ještě důležitější je skutečnost, že naše děti pravidelně a s nadšením sportují.Do další práce musíme popřát žákům, učitelům a vedoucím basketbalového klubu hodně nadšení, vytrvalosti a píle. Úspěchy se jistě dostaví.

Zdeněk Bombera

foto1

foto2

foto3

foto4

Podkategorie

Školní rok
Počet článků:
9

Kontakty

Základní škola Jevíčko
U Zámečku 784
569 43 Jevíčko

info@zsjevicko.cz

datová schránka ID:artmm53

IČO:70996814

TELEFONY
ředitel: Mgr. Miloslav Parolek                 461 325 245
ekonom,zástupce: 461 325 216,            464 620 233, 464 620 234

školní družina: 516 411 383

praktická škola: 464 620 235               K. H. Borovského 586

Školní poradenské pracoviště

GDPR

pověřenec

 

 

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

logolink MSMT VVV hor barva cz

 

Naše škola realizuje projekt "Dílny ZŠ Jevíčko", registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0582, zaměřený na rozvoj technických dovedností.

Školský portál Pardubického kraje

Kdo je zde

Právě přítomno: 233 hostů a žádný člen

Přeložit stránky