Sport. den mládeže

1. ročník semifinálového postupového turnaje Sportovní den mládeže s TAJV v Jevíčku se uskuteční v úterý 24.10.2023 od 9 hod na venkovním hřišti ZŠ Jevíčko pro nominované žáky školy.

V současnosti se jedná o největší sportovní projekt pro děti a mládež v 250 obcích České republiky. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury, Ministerstva pro místní rozvoj a Pardubického kraje.

Účastníci turnaje soutěží nejprve společně v 5 sportovních aktivitách (fotbal, florbal, házená, frisbee, tenis), kdy následně nejúspěšnější finalisté z Jevíčka obdrží nominaci na prosincové Národní finále v Kladně. Právě zde budou nominovaní hráči z Jevíčka soupeřit o pozici národního vítěze a o putovní zlatý pohár TAJV pro město Jevíčko.

Sportovní akce TAJV v Jevíčku je realizována za finanční podpory města Jevíčko a Pardubického kraje.